Obiskal nas je Indijanec iz Peruja

11. 01. 2019

V mesecu novembru smo se pogovarjali o misijonih in misijonarjih ter se seznanjali z različnimi narodnostmi in kulturami po svetu. Danes pa smo imeli priložnost spoznati kulturo južnoameriških indijancev iz prve roke. V vrtcu nas je namreč obiskal pravi indijanec, ki izhaja iz Peruja, poročen pa je s Slovenko. Predstavila sta nam njegovo domačo deželo, pokazala nekaj avtohtonih in za njihovo kulturo značilnih predmetov in glasbil, niso manjkala niti pisana oblačila (pončo) in peresa (s katerimi se okrasijo, ko je kakšen praznik). Otroci so bili navdušeni nad vsem, kar sta prinesla in predstavila, najbolj pa jim je bilo všeč, ko nas je indijanec nagovoril v španščini, in ko sta nam pokazala, kako v Peruju ženske na hrbtu nosijo otroke, ker nimajo lepih cest in vozičkov. Za vse nas je bil današnji dopoldan enkratno doživetje, vsi smo spoznali in se naučili nekaj novega – drugačnega kot smo navajeni.

Nekaj utrinkov iz srečanja si lahko pogledate tukaj.