bl. Lavra Vicuña

Slikanica o bl. Lavri

Za otroke od 4. leta naprej.

Pesem o bl. Lavri

Za otroke od 3. leta naprej.

Lavra

by otroci Vrtca Lavra | Male pesmi za Boga 2

Kratek filmček o bl. Lavri

Družinska molitev devetdnevnice k bl. Lavri

Natisnemo in razrežemo misli bl. Lavre.

V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen.

Pesem: Lavra, lepa deklica.

Branje zgodbe: Bralec prebere zgodbo iz slikanice.

Pogovor: Z otrokom se pogovorimo o prebranem odlomku. Kaj sem si zapomnil? Kaj mi hoče Lavra s tem povedati? Česa ne razumem?

Vsak pove svojo prošnjo ali zahvalo. Na koncu izžrebamo in preberemo eno Lavrino misel.

Molitev: Sklenemo roke ter vse prošnje in zahvale skupaj z Lavro izročimo Mariji Pomočnici:

Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime. Pridi k nam tvoje kraljestvo. Zgodi se tvoja volja kakor v nebesih, tako na zemlji. Daj nam danes naš vsakdanji kruh in odpusti nam naše dolge, kakor tudi mi odpuščamo svojim dolžnikom in ne vpelji nas v skušnjavo, temveč reši nas hudega. Amen.

Zdrava, Marija, milosti polna, Gospod je s teboj. Blagoslovljena si med ženami in blagoslovljen je sad tvojega telesa, Jezus. Sveta Marija, Mati Božja, prosi za nas, grešnike, zdaj in ob naši smrtni uri. Amen.

Slava Očetu in Sinu in Svetemu Duhu, kakor je bilo v začetku, tako zdaj in vselej in vekomaj. Amen.

Hvaljeno in čaščeno naj vedno bo presveto Rešnje Telo zdaj in vekomaj. Amen.

Pozdravljena, Kraljica, Mati usmiljenja, življenje, veselje in upanje naše, pozdravljena. K tebi vpijemo izgnani Evini otroci. K tebi vzdihujemo žalostni in objokani  tej solzni dolini. Obrni torej, naša pomočnica, svoje milostljive oči v nas in pokaži nam po tem izgnanstvu Jezusa, svojega ljubega Sina, o milostljiva, o dobrotljiva, o sladka Devica Marija.

Marija, pomoč kristjanov, prosi za nas.

(vse molimo 3x)

Blažena Lavra, prosi za nas. Sveti Jožef, prosi za nas.

Jezus, tebi živim, Jezus, tebi umrjem, Jezus, tvoj sem živ in mrtev. Amen.

Jezus, rad te imam, srce ti dam. Marija, rad te imam, srce ti dam.

Drug drugega pokrižamo in izročimo v Božje varstvo z besedami:

Dobri Bog naj te blagoslovi in te varuje.

V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha. Amen.