Spoznavanje eskimskega življenja

11. 02. 2019

V ponedeljek, 11. 2. 2019 smo se v vrtcu Lavra razveselili obiska s. Dorice Sever, doma iz Murske Sobote, ki se te dni mudi na dopustu v domovini. Že več kot 20 let pa deluje med eskimi na severnem delu Kanade, tam, kjer imajo mesece in mesece smo dan ali pa samo noč.

Z besedo in preko slike je predstavila svoje delo med eskimi, njihov način življenja, hrano, vrednote … Za otroke pa so bili najbolj zanimivi igluji, psi haskiji, obilica snega, težje pa so si predstavljali, da tam otroci nimajo evrokrema, čokolina, masla … in da je zunaj v zimskem času tudi – 60 stopinj celzij, poleti pa največ + 30 stopin celjzij ter da brez tople jakne nikoli ne stopijo iz svoje preproste hišice.

Ob koncu je poudarila, da si tam ljudje res vse delijo in si pomagajo med seboj, pa naj bo to ulov rib ali pa pomoč, ko nekdo zboli.

Nekaj utrinkov iz srečanja v vrtcu si lahko pogledate tukaj.