Praznovanje v vrtcu ob 100-letnici združitve Prekmurja z matičnim narodom

07. 06. 2019

V petek, 7. 6. 2019 smo v vrcu Lavra, tako v enoti Murska Sobota kot v enoti Tišina obeležili 100-letnico združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom.

V ta namen sta nas zbrali skupaj direktorica zavoda s. Martina in ravnateljica vrtca s. Joži. Skupaj smo pripravili preprost program, ki je bil v znamenju hvaležnosti za pripadnost slovenskemu narodu. V programu so samo vzgojiteljice ter vzgojiteljice z otroki zapeli in zaplesali po prekmursko. Direktorica je vsem zaposlenim kot tudi družinam otrok izročila interno pesmarico prekmurskih ljudskih pesmi, ki je sad celoletnega dela.

Ob tej priložnosti smo tudi izročili priznanji in nagradi za likovna dela, ki jih je Zavod RS za šolstvo, območna enota Murska Sobota, izbral v natečaju ob festivalu inovativnosti in ustvarjalnosti. Karina Maučec je bila nagrajena za likovno delo “Štorklja” pod mentorstvom vzgojiteljice Nadje Horvat in Katarina Zavec za likovno delo “Mravla k mlini pelala” pod mentorstvom vzgojiteljice Tadeje Maučec.

Naj živi naš narod še naprej!

Nekaj utrinkov iz praznovanja v obeh enotah si lahko pogledate tukaj.