Slovenski tradicionalni zajtrk

15. 11. 2019

V petek, 15, 11. 2019 smo se v vrtcu Lavra pridružili dnevu slovenske hrane, takoimenovanemu Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku.

V enoti Murska Sobota smo se zbrali v osrednjem prostoru vrtca. Z nami sta bila tudi g. župnik Goran Kuhar in kaplan Aljaž Baša.

Na ta dan smo se skupaj z otroki pripravljali že dlje časa. Letos smo dali še posebej poudarek spoznavanju mleka.

Dan slovenske hrane je bil tudi za nas dan, ko smo se spomnili na ljudi, ki vztrajno delajo na naših kmetijah, da pridelajo domača jabolka, mleko, maslo, kruh in med. S pomočno Pika Nogavičke pa smo pomislili na naš način prehranjevanja, kašno hrano izbiramo ali pripravljamo in kaj jemo. Recitacije in pesmice o mleku pa so obogatile naše druženje ob mizi.

Nekaj utrinkov si lahko pogledate tukaj.