Vrtec Lavra je obiskal pust

18. 02. 2021

Spet je tu “pust širokih ust” – dan veselja in norčij. V vrtcu Lavra smo se nanj pripravljali že ves teden. Izdelali smo različne pustne maske, pisane verige, smešna očala in še kaj. Učimo se šaljivih prstnih iger in pesmic, otroci pa z veseljem pripovedujejo v kaj oz. koga se bodo našemili.

Zaradi posebnih ukrepov smo letos pustno rajanje izvedli po posameznih skupinah. Zagotovo bomo pogrešali prijatelje iz sosednjih skupin. Le od daleč jih bomo spremljali in jim pomahali. Mi smo pripravljeni!

Upamo, da nam bo uspelo pregnati zimo, morda pa tudi hudi virus, ki nam je življenje postavil na glavo.

ZAPLEŠITE NAM, MAŠKARE

(Anja Štefan)

Zaplešite nam, maškare,
da zima se prestraši,
prinesemo vam flancate
in krofi bodo vaši.

Še jaz nataknem si klobuk
in z vami grem noret,
ne bom doma, ko pust igra
na svoj narobe svet!