Ljubezen, ki mreži

18. 02. 2022

V vrtcu Lavra smo se v tem šolskem letu pridružili projektu Sobivanje, v sklopu katerega smo v vrtcu organizirali zbiranje in izmenjavo oblačil, ki so otrokom premajhna. Najprej smo se pogovorili o tem, kaj pomeni “sobivati z nekom”, ter ob tem prišli do zaključka, da se lahko ljubezen, dobrota in medsebojna pomoč prepletajo med seboj kot pajkova mreža ter da je v tej mreži prostora za vse, če le imamo odprto srce. Po pogovoru smo si zbrana oblačila in obutev ogledali, nato pa si jih izmenjali.

Mreženje pa ni ostalo samo v vrtcu, temveč se je razširilo še v daljno Afriko. Ker smo pred kratkim zasledili prošnjo o pomoči fizioterapevtom brez meja, smo se v vrtcu Lavra odzvali klicu Aneje, ki se v mesecu marcu odpravlja v Gambijo kot fizioterapevtka za otroke. Naša pomoč in pomoč naših družin je bila v obliki zbiranja sanitetnega materiala, zvezkov in pisal ter angleških knjig s pravljicami. Z vsem zbranim pa bo v Gambijo potovalo tudi naše pismo, v katerem so misli, namenjene našim novim prijateljem. Pošiljamo jim veliko pozdravov, veselja in poguma pri ozdravljenju in premagovanju vsakodnevnih težav ter ljubezni, ki nas bo od zdaj naprej še bolj povezovala z njimi.

Jožica Bagari