Bralna značka na Tišini

30. 05. 2022

Večina otrok drugega starostnega obdobja enote Tišina vrtca Lavra je v iztekajočem se šolskem letu 2021/22 pridno prebirala in pripovedovala zgodbice in deklamacije, predlagane za pridobitev bralne značke. Ob posameznem pripovedovanju zgodbe so izpolnjevali prijetne naloge, ki so bile primerne njihovi starosti. Otrok je po vsakem pripovedovanju v svojo knjižico prejel pečat in pohvalo vzgojiteljice, kar jih je vzpodbudilo k temu, da so (pre)hitro končali s pripovedovanjem zgodb v sklopu bralne značke. Podelitev knjižnih nagrad vsem, ki so bralno značko zaključili, je bila 20. 5. 2022. Podelitev se je pričela s predstavo vzgojiteljic z naslovom Piščanček Pik (Marjan Manček), sledile pa so čestitke in izročitev knjižnih nagrad.

Zelo lepo je vedeti, da si starši vzamejo nekaj minut na dan in otroku prebirajo zgodbe. Dragi starši, vedite, da to ni izgubljen čas, ampak kot je zapisal Montague: “Nobena zabava ni tako poceni, kot branje!”

Mateja Barat