Obisk misijonarke s. Agate Kociper

08. 08. 2022

V ponedeljek, 18. 7. 2022, nas je s svojim obiskom prijetno presenetila misijonarka s. Agata Kociper FMA, doma iz Odranec. Že več kot 30 let živi v Braziliji in oznanja Jezusa Kristusa. Najraje dela med domorodci v Amazonskem pragozdu. Povedala nam je, da je glavna prevozna pot reka, po kateri se vozijo s čolnom. Do nekaterih vasi potujejo več dni. Otroci so z zanimanjem prisluhnili njenemu pripovedovanju in si ogledali orginalne predmete, ki so jih izdelali amazonski Indijanci. Nadeli so si tradicionalno krilce in ob petju s. Agate tudi zarajali.

Če kdo želi podpreti misijonsko delo naših sester v Amazoniji, lahko do 18. 8. 2022 prinese GOTOVINSKI DAR v vrtec Lavra ali v skupnost sester FMA (Juša Kramarja 2, Murska Sobota). Če pa želite “posvojiti” enega Indijančka in mu omogočiti šolanje, se lahko odločite za BOTRSTVO, ki ga uredite v Misijonskem središču; prispevek za šolanje enega otroka je samo 21 € na mesec. Za vsak dar se s. Agata že vnaprej iskreno zahvaljuje!