Lavrin god

27. 01. 2023

V petek, 20. 1., smo v vrtcu Lavra praznovali god bl. Lavre Vicuña, ki je tudi zavetnica vrtca. Odraščala je v težkih razmerah, a kljub temu ni izgubila vere v Boga. Ves čas svojega kratkega življenja je molila za spreobrnjenje svoje matere. Ta se je na dan Lavrine smrti res spreobrnila in hčeri obljubila, da bo spremenila svoje življenje.

Na praznik smo se pripravljali dva tedna. Vzgojiteljice so vsak dan otrokom dramsko odigrale nekaj anekdot iz Lavrinega življenja. Otroci so dogajanje z navdušenjem spremljali in se naučili dve pesmi o njej. Na sam praznik so se otroci iz enote Tišina s posebnim avtobusnim prevozom pripeljali v Mursko Soboto. V osrednjem prostoru vrtca smo obhajali sveto mašo, pri kateri so otroci sodelovali s pripravo prostora, oltarja in vseh pripomočkov, petjem, prošnjami in zahvalami ter ministriranjem. Kaplan Aljaž nas je v svojem nagovoru spodbudil, da bi v življenju svetili drugim kakor Lavra s svojo dobroto. Vzgojiteljice so na koncu otroke razveselile z zborovsko izvedbo pesmi o bl. Lavri.

Bl. Lavra Vicuña, prosi za nas in za naš vrtec.