Pohod in obisk Pekarne Omar

09. 04. 2024

V četrtek, 4. 4. 2024, smo imeli pohod za športni program Mali sonček. Otroci, stari 4–6 let, so v spremstvu vzgojiteljic šli na ogled Pekarne Omar v Rankovce.

V vrtcu smo hitro pozajtrkovali, oblekli odsevne brezrokavnike, preverili nahrbtnike in se odpravili. Ker smo ubrali poljsko pot, smo na poti, ki je trajala kakšno uro, srečali laboda, srnice, sivo čapljo in fazana. Opazovali smo tudi delo na njivah. Ko smo prišli do pekarne, so nas lepo sprejeli in nas povabili na ogled. Povedali in pokazali so nam, kaj vse delajo, kako delajo, nato pa smo “peki” postali kar mi. Sledila je malica (sok in zajčki, ki so nam jih pripravili v pekarni), malo smo se poigrali na igralih, se zahvalili za gostoljubje in prijaznost ter odšli nazaj v vrtec, kjer so nas že čakali naši prijatelji in seveda kosilo.

Nataša Granfol