September pri Slončkih

07. 10. 2021

Mesec september je bil zelo živahen in pester, saj so se nam pridružili novinci in večina otrok, ki so bili med počitnicami doma. Spoznavali smo drug drugega ter pravila v igralnici in v drugih prostorih vrtca. Ozavestili smo higieno rok in vadili pravilno umivanje. Veliko smo se igrali, še posebej smo izkoristili toplo in sončno vreme in bili zunaj na igrišču.

Ob tednu mobilnosti smo spoznavali prevozna sredstva, prometna pravila, prometne znake idr. Na dan brez avtomobila smo zaprli vrtčevsko parkirišče in nanj risali s kredami ter se vozili s svojimi kolesi, poganjalci in skiroji. Naučili smo se nekaj novih pesmi o vozilih in jih prepevali skupaj z že znanimi.

Izvedli smo jesenski pohod do mestnega stadiona Fazanarija. Otroci, še posebej dečki, so bili veseli “objema žoge”.

Ob prazniku angelov smo se spomnili, da imamo vsak svojega, in jih risali. Nastale so čudovite risbe.