Obisk s. Assunte

02. 03. 2023

Skupnost sester je v zadnjem tednu februarja obiskala s. Maria Assunta Sumiko Inoue, vizitatorka vrhovnega sveta Družbe hčera Marije Pomočnice. Med drugim se je 23. 2. 2023 srečala tudi z otroki in zaposlenimi v Vrtcu Lavra.

Otroci so jo razveselili s svojim petjem, nastopom flavtistov in folklornimi plesi. Ona pa jih je nagovorila z zgodbico o zvezdici z zeleno svetlobo, ki je zvezdica upanja in želi prebivati v vsakem človeškem srcu.

Popoldne je na začetku pedagoškega sestanka spoznala vzgojiteljice. Posredovala jim je globoko sporočilo o vzgojnem poslanstvu, ki je po don Boskovih besedah umetnost, ki zmore vsako izkušnjo, tudi težko, preobraziti v vir novega življenja in v še lepši razcvet osebnosti. Povabila jih je, naj otroke ljubijo brezmejno, z Božjo ljubeznijo, kot Njegove sodelavke. Vse je najbolj nagovorila njena preprostost, pozorna ljubeznivost in prijazen smehljaj.