Obisk doma starejših

17. 05. 2023

Starejši otroci vrtca Lavra v Murski Soboti so se skupaj z vzgojiteljicami odpravili na obisk v dom starejših oskrbovancev v enoto v Murski Soboti. Povabili so jih v okviru projekta Simbioza, ki ga izvajajo s svojimi varovanci. Projekt zajema medgeneracijsko sodelovanje, tako sta se tega dne družili dve generacijski skupini, starejši občani, ki bivajo v domu, in starejši otroci vrtca Lavra.

Ob prihodu v dom so jih pričakale vodje različnih dejavnosti ter jih pospremile v osrednji prostor, kjer so jih pričakali zbrani oskrbovanci. Skupaj z njimi so zapeli nekaj otroških ljudskih pesmi, otroci pa so izvedli program, v katerem so se predstavili z dvema pesmima, in sicer Prišla je, prišla vesela pomlad in Čuk se je oženil, ter zaplesali folklorna plesa Ob bistrem potoku je mlin in Trojka. Po končanem programu so imeli skupno razgibavanje z mehkimi žogami. Druženje so zaključili s pesmijo Mi se imamo radi, izročitvijo spominkov na srečanje in obljubo, da se še srečamo.

Jožica Bagari