Šmarnice

12. 05. 2023

Mesec maj je najbolj cvetoč, dišeč in pojoč čas v letu. Vrtovi, sadovnjaki in travniki se oblečejo v pisano cvetje, žuželke brenčijo in cvrčijo, ptice ščebetajo in žvrgolijo, rože in trave opojno dišijo. Zato je maj posvečen Mariji, Božji materi. V Sloveniji jo častimo s posebno ljudsko pobožnostjo: s šmarnicami. Vsak dan se zbiramo ob Marijini podobi, prepevamo, molimo in poslušamo poučne zgodbe.

Tudi v vrtcu Lavra imamo šmarnice. Ker obhajamo 30-letnico vrtca, letos poslušamo zgodbe o njegovi zgodovini in Marijini navzočnosti med nami vsa ta leta (besedilo lahko preberete tukaj). Otroci veselo prepevajo Marijine pesmi, vsak dan molijo desetko rožnega venca in prisluhnejo zgodbi ali pa jo kar uprizorijo. Mariji prižgejo svečko in podarijo rožico. Ob Mariji nam je lepo. Čutimo, da nas ima rada in nas varuje.

Ob koncu meseca bomo povabili tudi babice in dedke. Z njimi bodo šmarnice še lepše!

s. Jožica Merlak