2. koncert malih flavtistov in tematska razstava

12. 07. 2023

Na zadnji šolski dan, 23. 6. 2023, smo predstavili tri posebne dejavnosti našega vrtca. V popoldanskem času, ko malčki počivajo, starejši otroci potrebujejo umirjeno zaposlitev, v kateri si odpočijejo ušesa in dušo. Nekateri med njimi so se učili igrati na kljunasto flavto. S. Katja jih je z inovativnim pristopom uvedla v svet glasbe, ki jim je omogočil, da se čutijo sprejete in da imajo prostor, kjer lahko razvijajo svoje potenciale. Drugi so po mentorstvom s. Jožice ustvarjali s prstki. Še najraje so šivali, pa tudi origami se jim je priljubil. Nekateri posamezniki pa so se najbolj našli v likovnem ustvarjanju. Namen vseh teh treh dejavnosti je omogočiti otroku, da se sreča sam s seboj, se umiri, spozna svoje posebne talente in se v zbranem okolju spročeno druži v ožjem krogu vrstnikov.

Na dogodek smo povabili vse otroke, njihove starše, druge sorodnike in prijatelje ter zaposlene v Zavodu. Mali flavtisti so izdelali vabila in jih osebno razdelili z velikim pričakovanjem. Za svoj nastop so pripravili koncertni list in nato pogumno odigrali svoje najljubše skladbe. Za zaključek jim je s. Katja podarila Händlovo Sonato za kljunato flavto v F-duru ob spremljavi Tomija Bušinoskega. Po koncertu si je okoli 60 navzočih ogledalo tematsko razstavo otroških izdelkov, ki so nastali pri svetopisemskih uricah in na individualni likovni delavnici. Razstava je bila odprta za ogled tudi naslednjo nedeljo po vsaki sveti maši. Odzvalo se je lepo število župljanov.