Obisk smetarjev

03. 04. 2023

Prejšnji ponedeljek so nas obiskali smetarji s smetarskim vozilom. Otroci že kar nekaj vedo o pomenu ločenega zbiranja odpadkov, o barvah zabojnikov in kaj sodi v katerega. Zavedajo se, da smo vsi dolžni skrbeti za čisto okolje, v katerem živimo. K temu pripomorejo pogovori z otroki o tej problematiki, slikanice na temo onesnaženosti zemlje, zraka, vode, morja ter vpliv tega na naše zdravje in na zdravje drugih bitij na zemlji.

Smetarje smo na daleč opazovali na sprehodih, zdaj pa smo imeli priložnost od blizu videti smetarsko vozilo, medtem ko je iztresalo zabojnik za smeti. Zanimivo se nam je zdelo sesti v vozilo, ki je imelo številne gumbe, in potrobiti.

Hvaležni za dragoceno delo smetarjev, smo jim poklonili mošnjiček, napolnjen s sivko, ki so ga izvezli otroci sami, pa tudi z njihove strani smo prejeli simbolično darilo. Še enkrat hvala za vaš trud!

Mateja Barat