Slovo malih šolarjev

20. 06. 2024

Kar prehitro je minilo šolsko leto, a vendar je prav, da ko pride čas, odpremo svoj objem in spustimo, da se otroci samostojno odpravijo naprej po poti svojega življenja, naprej proti šoli.

Da so se otroci počutili varni, da smo poskrbeli za spodbujanje radovednosti, ustvarjalnosti, učenja v različnih okoljih ter privzgojili pozitivne vrednote – za vse to in še več so se skozi leta trudili naši strokovni sodelavci in vsi zaposleni vrtca Lavra ter zunanji sodelavci.

Starši, pomembno je, da ohranite vrednote svojih otrok, kolikor je v vaši moči, in jih vzgajate v močne in srčne osebe. Naj bodo pripravljeni na svet, ki jih čaka, in naj vanj pogumno vstopijo. Vsem otrokom vrtca Lavra, ki ga letos zapuščajo in so z eno nogo že v šoli, pa želimo, da nikoli ne bi izgubili nagajive iskrivosti in toplih src ter veliko uspehov v času šolanja.

Naj vas spremlja misel Goetheja, ki pravi: “Ne smemo oblikovati otrok po svojih željah, sprejeti in ljubiti jih moramo takšne, kot jih je ustvaril Bog.”