Začetek bralne značke

Podrobnosti dogodka

• Datum:

Otrok v vrtcu dobi interni priročnik, v katerem je svetovana literatura in predlagan način podoživljanja prebrane vsebine. Izbor zajema različne zvrsti literature za otroke: klasične pravljice, sodobne zgodbe in deklamacije. Izdelana sta dva predloga glede na starost otrok.

Starši si v vrtcu ali knjižnici izposodijo gradivo in doma z otrokom preberejo knjigo. Otrok izpolni delovni list v priročniku in vsebino zgodbe v vrtcu samostojno pripoveduje. S tem želimo vzgajati k bralni pismenosti, naklonjenosti do knjig in pozitivnemu odnosu do literature.

Dejavnost izvajamo od oktobra do aprila. V enoti Murska Sobota jo vodita Tadeja Maučec in Liljana Obal Zrnko, v enoti Tišina pa Klavdija Gazdag in Marija Brest.