Praznik staršev v Murski Soboti

22. 03. 2018

V tednu med 19. marcem in 25. marcem obhajamo Teden družine.

V vrtcu Lavra v enoti Murska Sobota smo to letos obeležili v četrtek, 22. 3. 2018, ko smo skupaj z otroki pripravili praznik staršev. V uvodnem delu nas je napovedvalka spomnila, da sta bila prav “Jožef in Marija, ki sta skupaj z Jezusom sestavljala sveto družino. Pred več kot dva tisoč leti je Marija v kraju Nazaret rekla Bogu »DA« in s tem se je začel božji načrt odrešenja. Tudi vi, starši, ste Bogu rekli DA, ko ste v vaše življenje sprejeli svoje otroke. Verjamem, da vam sreče in ljubezni, ki ju čutite ob svojih otrocih, nihče in nobena druga stvar ne more dati.  Danes, ko smo vas povabili v vrtec, kličemo božji blagoslov na vas, naj vas Marija s svojo nežno roko vodi po pravih poteh vzgoje vaših malčkov, ki so zares težko pričakovali dan, ko vam bodo lahko povedali nekaj preprostih besed zahvale za to, da ste – da božate, poljubljate, ljubkujete, ampak tudi vzgajate in učite. Veseli smo, da ste danes z nami, da vam lahko preko pesmic in deklamacij povemo preprosto, a iskreno besedo HVALA.” Voščilu in zahvali otrok smo se pridružili tudi vsi zaposleni v vrtcu.

Nekaj utrinkov s praznovanja si lahko pogledate tukaj.