Kdo je sveti Jožef?

31. 03. 2022

Na praznik sv. Jožefa smo se pripravljali z devetdnevnico. Vseh devet dni smo se mu z molitvijo in kratkimi vzkliki priporočali. Peli smo mu pesmi in ga spoznavali preko svetopisemskih zgodb. Skozi vso leto častimo sv. Jožefa v sredo, ko je njegov dan, zato nam prošnja k njemu ni bila tuja. Sv. Jožefa smo spoznali kot marljivega moža, očeta, ki je branil in imel rad ženo Marijo in Jezusa. Spoznali smo ga tudi skozi oči mizarja in se ob tej priložnosti spogledovali s poklicem mizarja, tesarja oz. lesarja, ki je prav tako poklic v službi človeka. Vzgojiteljica je otrokom predstavila orodja, ki jih je nekoč, ko še ni bilo novodobnih strojev, potreboval mizar, tesar oz. lesar, da je lahko uspešno opravljal svoje delo. Otroci so orodja, kot so pila, kladivo, žaga, izvijač, znali poimenovati in so jih pod budnim očesom vzgojiteljic tudi preizkusili. Tega so se zelo razveselili. Ugotovili smo, da delo s kladivom nekaterim ni novost, kar je bilo lepo spoznanje. Otroci so med dejavnostmi za bodoče šolarje ilustrirali pesem Kdo je sveti Jožef, ki jo še posebej radi pojejo. Praznovanje smo sklenili s sveto mašo in z godovanjem naših Jožic in Jožeta.

Sveti Jožef – prosi za nas in za naš vrtec!

Mateja Barat