Nekoč je bila …

19. 10. 2022

V tednu otroka, ki je od 3. do 9. 10. 2022 potekal pod geslom Skupaj se imamo dobro, smo začeli z bralno značko. Ob tako lepem dogodku smo vzgojiteljice s študentko otrokom pripravile lutkovno predstavo z naslovom Nekoč je bila … Predstava je govorila o miški, ki je našla knjigo in jo je želela le v miru prebrati. Skozi vso zgodbo ni našla mirnega kotička, kjer bi lahko v tišini brala. Motila sta jo njena razigrana bratca, mama, ki je trla orehe, žolna, veter, speči jazbec, čebele in žabe. Na koncu je vse povabila k mlaki in tam priredila uro pravljic. Otroci so z vnemo gledali predstavo in poslušali različne glasove. Zgodba je bila izbrana zaradi tematike in predvsem zaradi letošnjega vodila S pravljico prisluhnimo naravi. Predstavo smo izvedli v Murski Soboti in na Tišini.

Mateja Barat